Tota la informació del Club Handbol Sant Vicenç i molts GOLS AMB LA MÀ (24a temporada)

dijous, 20 de juliol de 2017

Sortejos Real Federación Española de Balonmano

Aquest migdia ha tingut lloc el sorteig dels equips de Divisió d’Honor Plata Femenina, i 1a Estatal masculina a la seu de la Real Federación Española de Balonmano, on els nostres equips tindran els següents equips als seus respectius grups.

L’equip de Divisió d’Honor Plata Femenina estarà enquadrat al grup C amb els següents equips: Felmar BM La Roca, H Mislata, OAR Gràcia Sabadell, CD Agustinos Alicante, H Amposta (Lagrama), H Sant Joan Despí, Associació Lleidatana, BM FEM Elda, Unizar Dominicos, BM Morvedre, H Sant Quirze, La Salud Tenerife i Joventut H Mataró.

Inici de la competició el cap de setmana del 9 i 10 de setembre, i darrera jornada el cap de setmana del 7 i 8 d’abril de 2018.

I pel que al sènior masculí en el debut de la 1a Estatal masculina, els jugadors del nouvingut Alfred Pérez de debutarà també a domicili el cap de setmana del 16 i 17 de setembre davant l’OAR Gràcia Sabadell, en una competició que finalitzarà el cap de setmana del 5 i 6 de maig de 2018.


Els equips que formaran part del grup D són els següents: H Esplugues, BM La Roca, H Bordils B, H Sant Cugat, H Palatordera Salicru, AUGI Unió Esportiva Sarrià, La Salle Montcada, Joventut H. Mataró, OAR Gracià Sabadell, CH Sant Esteve Palautordera, H Sant Esteve Sesrovires, H Sant Joan Despí, KH7 BM Granollers, Sant Martí Adrianenc, H Sant Quirze.


dimecres, 19 de juliol de 2017

Nova tarda de sortejos

Aquesta tarda han tingut lloc una nova sessió de sortejos de la Federació Catalana d’Handbol amb la participació de l’equip juvenil e infantil masculí per tal d’assolir la classificació a la Lliga Catalana.

L’equip infantil masculí estarà enquadrat al grup F amb l’Handbol Esplugues, CE La Salle Bonanova i CH Gavà.

La fase que se celebrarà els dies 15, 16 i 17 de setembre i amb el següent ordre:

Divendres 15/09/17
HSV – Bar Mi Casa vs CH Gavà
Dissabte 16/09/17
Handbol Esplugues Blau vs HSV – Bar Mi Casa
Diumenge 17/09/17
HSV – Bar Mi Casa vs CE La Salle Bonanova

Aconseguiran l’accés a la Lliga Catalana els dos primera classificats de cadascun dels 6 grups.

I pel que fa al juvenil masculí competirà al grup H amb l’Handbol Poblenou, AE Sant Martí B, i Handbol Vilamajor

Accediran a la Lliga Catalana el primer classificat de cadascun dels 8 equips més els 4 millors segons classificats. D’una fase que tindrà lloc els dies 8, 8 o 10 de setembre i sora el següent ordre de partits:

Divendres 8/09/17
CH Vilamajor vs HSV – Bar Mi Casa
Dissabte 9/09/17
AE Sant Martí B vs HSV – Bar Mi Casa
Diumenge 17/09/17

HSV – Bar Mi Casa vs Handbol Poblenou


Sorteig fase classificatòria Lliga Catalana cadet femenina

Ja coneixem els equips els quals s’haurà d’enfrontar l’equip cadet femení per a la fase classificatòria per a la Lliga Catalana cadet femenina.
Els sorteig celebrat aquesta tarda ha determinat que l’equip cadet estarà al grup D amb l’Associació Lleidatana, Esportiu Castelldefels, i CE Tortosa.
La fase que se celebrarà els dies 15, 16 i 17 de setembre i amb el següent ordre:
Divendres 15/09/17
HSV – Bar Mi Casa vs Esportiu Castelldefels
Dissabte 16/09/17
CE Tortosa vs HSV – Bar Mi Casa
Diumenge 17/09/17
HSV – Bar Mi Casa vs Associació Lleidatana
Aconseguiran l’accés a la Lliga Catalana el primer classificat de cadascun dels grups, i els tres millors segons classificats.


dilluns, 17 de juliol de 2017

El cadet femení a la final de la Sanes Cup 2017

L'equip cadet femení disputarà demà dimarts a les 13.40 h la final de la 37a edició del Torneig Internacional Sant Esteve Sesrovires SANES CUP 2017 després de vèncer a la semifinal al Egia Eskubaloia de Guipúscoa per 14 a 11. La final la disputaran davant l'equip de Valonmano con V al Poliesportiu Municipal de Sant Esteve Sesrovires.


dimarts, 11 de juliol de 2017

Gran celebració de la Festa de l'Esport Vicentí

Dissabte va tenir lloc als jardins del Molí dels Frares, la 7a edició de la Festa de l’Esport Vicentí, organitzada per l’Ajuntament de Sant Vicenç dels Horts, on és van reconèixer els èxits aconseguits pels diferents equips del club, així com la representació a les Seleccions Catalanes.
Una gran festa per cloure la temporada del 25è aniversari.










divendres, 30 de juny de 2017

Martina Espachs Esteve i Sara Molés López ja es troben a la concentració de la RFEBM

Les jugadores del juvenil femení Martina Espachs i Sara Molés és troben concentrades desde dimarts a Ciudad Real amb la Selecció Espanyola juvenil per preparar el doble enfrontament davant Rússia els dies 5 i 6 de juliol.
Posteriorment seguirant amb la preparació per a l’Europeu d’Eslovènia que tindrà lloc del 10 al 20 de juliol.


dimecres, 21 de juny de 2017

L’equip juvenil femení B a la Granollers Cup

El juvenil femení que enguany ha aconseguit el títol de campiones de la 1a Catalana participarà a la Granollers Cup del 29 de juny al 2 de juliol, i estaran encuadrades la grup B amb els equips següents:

H Ribes
H Palautordera
Lier de Noruega
Vestfossen IF de Noruega
Ordizia Eskubaloia de Guipúscoa

Els horaris dels partits són els següents:

29/06 19.40 h a Can Bassa vs H Palautordera
30/06 16.20 h al Congost vs Vestfossen IF
30/06 20.20 h al parket vs Ordizia Eskubaloia
  1/07 11.40 h a Vilanova del Vallès vs H Ribes
  1/07 15 h al Congost vs Lier



Tour del juvenil masculí per Alemanya

L’equip juvenil masculí sota les ordres de Gerard Mwanjele Marti marxa des de demà dijous i fins diumenge per disputar tres partits amistosos a Alemanya.
L’equip s’allotjarà a Berlin i els horaris i rivals són els següents:
Dijous 22/06 a les 18.30 h vs SSV Falkensee Handball
Divendres 23/06 a les 17 h vs Füchse Berlin
Dissabte 24/06 a les 17 hores vs HSV Wildau

L’equip finalitzarà amb aquests partits la temporada 2016/2017, on han competit a la Lliga Catalana, i aconseguir el sotscampionat de la Copa Catalana.